Diyarbakır Pamuk Borsası

BCI pamuk girişimine Mısır pamuk projesi ekleniyor

Yayınlanan Mart 29, 2019 de 5:42 pm tarafından / No Comments

“Mısır Pamuk Projesi” çerçevesinde Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO), Fondazione Industrie Cotone E Lino tarafından Milano’da düzenlenen bir etkinlikte sunulan daha iyi Pamuk Girişimi (BCI) ile stratejik bir ortaklıkla küresel işbirliğini genişletmektedir. Bu, projenin Sürdürülebilir Mısır Pamuğuna yönelik sürüşü çerçevesinde, birinci sınıf kaliteli GDO içermeyen pamuk üretimi ve biyo kontrol tekniklerinin entegrasyonuna odaklanmıştır.

Mısır Pamuk Projesi, sürdürülebilir küresel süreçler, izlenebilirlik ve şeffaflık, dairesel ekonomi, yenilikçilik ve stratejik küresel kamu-özel ortaklıkları ve sürdürülebilirlik için becerilerin geliştirilmesi ile desteklenen yeşil teknolojilerle bütünleşen sürdürülebilir bir Mısır Pamuk değer zincirinin temel direklerini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Oturum, kamu özel ortaklıklarının nasıl değişime yol açabileceğini ve BCI tarım uygulamalarını Mısır gibi yeni bağlamlarda genişletmek için nasıl ivme yaratabileceğini araştırdı. BCI, Mısır tekstil endüstrisinin küresel pazardaki rekabet gücünü, sürdürülebilirliğin üç ayağını da kapsayan sürdürülebilir pamuk üretimine bütüncül bir yaklaşımla güçlendirecektir: çevresel, sosyal ve ekonomik. Çiftçilere eğitimler verilecek ve titizlikle sürdürülebilir üretim ve çalışan refahı seviyelerine sahip olanlara BCI standardı verilecek.

İtalyan Kalkınma İşbirliği Ajansı (AICS) tarafından finanse edilen Mısır Pamuğu projesi UNIDO tarafından Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, Tarım ve Arazi Islahı Bakanlığı ve yerel ve uluslararası tekstil özel sektör paydaşları ile işbirliği içinde yürütülüyor. Proje aynı zamanda Intesa San Paolo Grubu’nun Alexbank tarafından ortak olarak finanse edilen Filmar Group tarafından sürdürülen “Cottonforlife” KSS girişimini de kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X

Bilgi için
veysel@pamukyolu.com
0532 132 9838

Tweet
Yandex.Metrica

Pamuk Borsası, Pamuk Piyasası

Diyarbakır Pamuk Fiyatları,2018 Pamuk Fiyatları