Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Diyarbakır Pamuk Borsası

Çin, yüksek standartlı tarım arazisi oluşturuyor

Tarih: 18 Şubat 2019 Saat: 17:31 Yazar: / Yorum Yok

Çin, gıda güvenliğini sağlamak amacıyla 2011’den beri kuraklığa ve sele dayanıklı tarım arazileri inşa etmeye başladı. 2018 yılının sonu itibariyle,Çin 640 milyon mu, bu tür tarım arazisini oluşturdu ve tahıl üretimi ortalama olarak mu başına 100 kg arttı. Tarım arazilerindeki su, gübre ve böcek ilacı tüketimi, mu başına sırasıyla yüzde 24,3, yüzde 13,8 ve yüzde 19,1 oranında azaldı.

Çin Sosyal Bilimler Akademisi öğretim üyesi Zhang Xiaoshan, gelişmiş ürün çeşitliliği ile yüksek tarımsal mekanizasyonun bir araya geldiği yüksek verimliliğe sahip bu tür tarım arazilerinin Çin’in küresel tahıl pazarında avantajlı bir konuma gelmesine yardımcı olacağını belirtti.

Çin, 2020 yılına kadar 800 milyon mu, 2022 yılına kadar ise 1 milyar mu yüksek standartta tarım arazisi geliştirmeyi hedefliyor.Şu anda, Çin’in ekilebilir arazisinin üçte ikisi orta ve düşük verimli alanlardan oluşurken ekilebilir arazinin yarısı sulama olanaklarından yoksun bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Bilgi için
veysel@pamukyolu.com
0532 132 9838

Tweet
Yandex.Metrica

Pamuk Borsası, Pamuk Piyasası

Diyarbakır Pamuk Fiyatları,2018 Pamuk Fiyatları