Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Diyarbakır Pamuk Borsası

Gece pamuk toplama yasağı

Tarih 25 Eylül 2018 Saat: 17:00 Yazar: / Yorum Yok

Söke ilçesinde nemli pamuk toplanmasının engellenmesi amacıyla 24.00 – 08.00 saatleri arasında pamuk toplanılması yasaklandı. İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Söke Pamuk Kalitesini Koruma Komisyonu olarak yapılan toplantıda üretici ve çırçır sahiplerinin de düşünceleri alınarak geceleri pamuk toplanmasının yasaklandığını duyurdu.

Açıklamada, Söke pamuğunun kalite ve standardının korunması ve nemli pamuk toplamanın önüne geçmeyi hedeflediklerini aktaran Kurtbeyoğlu şunları kaydetti:

“Gece 24.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında pamuk hasatı yasaklanmıştır. Gece, ilgili müdürlüklerimizin kontrol görevlileri ve jandarma ekiplerimiz sahada olacak ve hasat yasaklarına uyumu denetleyeceklerdir. Yasağa aykırı davrananların 156 veya jandarmaya bildirilmesi halinde de gerekli yaptırım uygulanacaktır. Makine sahibi, operatör ve üreticilerimizin Söke pamuk kalitemizin korunması amacı ile alınan yasaklama kararına hassasiyet ile uymalarını istiyoruz.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site spam’ı azaltmak için Akismet’i kullanır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

Bilgi için
veysel@pamukyolu.com
0532 132 9838

Tweet
Yandex.Metrica

Pamuk Borsası, Pamuk Piyasası

Diyarbakır Pamuk Fiyatları,2018 Pamuk Fiyatları